Najnowsze wydania

testowa góra

Spotkania ESTA w Krakowie

njdksvhslzEuropejska branża transportu nienormatywnego i dźwigów spotka się w Krakowie. Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa, a także nowe wezwania do zharmonizowania przepisów dotyczących transportu nienormatywnego w całej Europie, będą dominować podczas dyskusji na jesiennym spotkaniu ESTA, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

 

W dniach 19 i 20 października w Krakowie odbędą się spotkania ESTA, których gospodarzem będzie OSPTN – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego. Organizacja spotkań w Europie Środkowo-Wschodniej odzwierciedla rosnącą siłę i wpływ organizacji.

 

"Bezpieczeństwo znacznie się poprawiło w ostatnich latach w sektorze dźwigów i transportów ciężkich, częściowo dzięki doskonałej komunikacji i współpracy między naszymi członkami a producentami" - powiedział niedawno powołany dyrektor ESTA, Ton Klijn

Dodając że : "W wielu krajach rosną tendencje do protekcjonizmu i musimy podkreślić, że zwiększona biurokracja i ograniczenia oznaczają niższą efektywność i wyższe koszty dla naszych klientów, a w rezultacie całego społeczeństwa".

 

Swój udział potwierdzili już światowi potentaci, tacy jak: Royal Wagenborg, Sarens, Mammoet, ALE Heavylift, a także wiele firm z naszego regionu Europy, a wśród nich Hermes, Limarko, Baltkonta, Holleman, Zagrebtrans, Centrotrans, Sharon Group, Maretas/Transkela i inni. Na spotkaniu obecni będą również przedstawiciele większości firm zrzeszonych w OSPTN.

 

Spotkanie, które odbędzie się pod patronatem GITD, będzie składać się z dwóch części: spotkania sekcji transportowej oraz dźwigowej ESTA, a także oficjalnej kolacji z networkingiem.

 

O godzinie 14:00 w hotelu Sheraton Grand położonym nad Wisłą rozpoczną się spotkania ESTA, w których wyjątkowo udział wezmą również członkowie OSPTN oraz zaproszeni goście z całej Europy. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i potrwa do godziny 17:00.

 

Oficjalna kolacja wraz z networkingiem odbędzie się w niesamowitej lokalizacji - 125 metrów pod ziemią - w Kopalni Soli w Wieliczce. Kolacja rozpocznie się o 20:00 drinkiem powitalnym, którego sponsorem jest polski producent naczep DEMARKO Special Trailers – diamentowy partner spotkania w Krakowie. Po kolacji do północy odbędzie się sesja networkingowa.

 

Prezes OSPTN – Łukasz Chwalczuk zachęca do udziału w spotkaniu wszystkie firmy z branży transportu ciężkiego i dźwigów: „Oczekujemy około 200-250 osób z branży. Już w tym momencie mamy potwierdzonych gości z ponad 20 krajów. Podczas oficjalnej kolacji przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Plan obejmuje pokazy artystyczne, muzykę na żywo, pokazy magików i otwarty bar. To niepowtarzalna okazja, aby nawiązać nowe kontakty biznesowe”.

Udostępnij