Najnowsze wydania

testowa góra

MEGA w Grupie BENALU

truck-605468  340Francuska Grupa BENALU zakupiła 100% udziałów w firmie MEGA. Firma MEGA jest dużym, liczącym się polskim producentem naczep i przyczep. Grupa BENALU składa się z firm BENALU i BENNES MARREL. Posiada zakłady produkcyjne w Liévin i w Andrézieux-Bouthéon gdzie zatrudnia około 500 osób. Grupa jest jednym z europejskich liderów w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów pojazdów. Jej roczne obroty sięgają 120 mln euro.

 

Pan Renaud Sueur - Prezes BENALU - uważa, że nabycie firmy MEGA przyczyni się do rozwoju grupy BENALU na szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Dotychczasowa produkcja w Nysie pod marką MEGA będzie kontynuowana. Inwestor zamierza w krótkim czasie zainwestować w MEGA ponad 9 mln PLN (2,1 mln EUR). Ma to być inwestycja typu CAPEX. Docelowo ma być usprawniona produkcja, rozszerzy się asortyment produktów i ponad dwukrotnie zwiększy się ilość produkowanych pojazdów. BENALU do firmy MEGA, oprócz inwestycji wnosi również swoje pięćdziesięcioletnie doświadczenie w organizacji produkcji pojazdów. BENALU udostępni firmie MEGA swoje najnowsze technologie i rozwiązania produkcyjne. Widocznych efektów możemy spodziewać się już w pierwszej połowie 2018 roku.

 

Jerzy Stawiński - Prezes Zarządu MEGA – uważa, że BENALU jest solidnym inwestorem z dużym doświadczeniem w zakresie produkcji pojazdów do transportu masowego, dlatego te plany są jak najbardziej realne. Będąca w dobrej kondycji finansowej firma MEGA uzyskała szansę na przyśpieszenie rozwoju a zatrudnieni ludzie na lepsze warunki pracy.

 

Udostępnij