Advertisement

Najnowsze wydania

testowa góra

Volkswagen przedstawia Amarok Aventura Exclusive oraz Amarok Dark Label

kurkumaPodczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentując koncepcyjny model Amarok Aventura Exclusive z metalizowanym lakierem w kolorze Kurkuma zapowiada przyszłe auto z najmocniejszym w gamie silnikiem 3.0 TDI. We Frankfurcie będzie także prezentowany nowy model specjalny Dark Label, który wiosną 2018 roku pojawi się w sprzedaży.

 

Studyjny Amarok Aventura Exclusive wyznacza kierunek rozwoju przyszłych pick-upów marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Silnik tego auta ma jeszcze większą moc i uzyskuje jeszcze wyższy moment obrotowy niż oferowana dotychczas najmocniejsza jednostka. Koncepcyjny samochód wyposażony w ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz w stały napęd na cztery koła osiąga moc 190 kW/258 KM.

 

Egzemplarz wystawiony na targach IAA wyposażony jest w roletę zabezpieczającą przedział ładunkowy, która po raz pierwszy wyprodukowana została w kolorze srebrnym. Zarówno w terenie, jak i w miejskiej dżungli kierowcę wspierają systemy takie jak Park Pilot – zestaw czujników parkowania z przodu i z tyłu, kamera cofania, oraz blokada mechanizmu różnicowego.

 

Wnętrze Amaroka Aventura Exclusive wyposażone zostało także w liczne sportowe akcenty. Na szczególną uwagę zasługuje czarna, skórzana tapicerka z żółtymi szwami, regulowane w 14-tu kierunkach fotele ergoComfort, trójramienna kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą oraz system nawigacji Discovery Media.

 

Silnik V6 TDI montowany w Amaroku Dark Label przygotowanym przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe może, w wersji o mocy 120 kW, współpracować z 6-biegową manualną skrzynią biegów i być montowany w autach z napędem na tylne koła lub z dołączanym napędem na cztery koła, a w wersji o mocy 150 kW można go łączyć do wyboru z 6-biegową manualną skrzynią oraz dołączanym napędem 4MOTION lub z 8-stopniową skrzynią automatyczną i stałym napędem 4x4. Samochód ma się pojawić w sprzedaży już wiosną 2018 roku.

 

Amarok ma długość 5,25 m i szerokość 2,23 m (włącznie z lusterkami zewnętrznymi) i spełnia wymagania stawiane klasycznym pick-upom. Na skrzyni ładunkowej czterodrzwiowego auta z podwójną kabiną zmieści się w poprzek europaleta i – zależnie od wersji wyposażenia – można ją obciążyć nawet ciężarem przekraczającym tonę. Ponadto nowy Amarok w niektórych wersjach jest w stanie pociągnąć przyczepę ważącą do 3,5 tony.

Udostępnij