Najnowsze wydania

testowa góra

Volkswagen przedstawia Amarok Aventura Exclusive oraz Amarok Dark Label

kurkumaPodczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentując koncepcyjny model Amarok Aventura Exclusive z metalizowanym lakierem w kolorze Kurkuma zapowiada przyszłe auto z najmocniejszym w gamie silnikiem 3.0 TDI. We Frankfurcie będzie także prezentowany nowy model specjalny Dark Label, który wiosną 2018 roku pojawi się w sprzedaży.

 

Studyjny Amarok Aventura Exclusive wyznacza kierunek rozwoju przyszłych pick-upów marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Silnik tego auta ma jeszcze większą moc i uzyskuje jeszcze wyższy moment obrotowy niż oferowana dotychczas najmocniejsza jednostka. Koncepcyjny samochód wyposażony w ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz w stały napęd na cztery koła osiąga moc 190 kW/258 KM.

 

Egzemplarz wystawiony na targach IAA wyposażony jest w roletę zabezpieczającą przedział ładunkowy, która po raz pierwszy wyprodukowana została w kolorze srebrnym. Zarówno w terenie, jak i w miejskiej dżungli kierowcę wspierają systemy takie jak Park Pilot – zestaw czujników parkowania z przodu i z tyłu, kamera cofania, oraz blokada mechanizmu różnicowego.

 

Wnętrze Amaroka Aventura Exclusive wyposażone zostało także w liczne sportowe akcenty. Na szczególną uwagę zasługuje czarna, skórzana tapicerka z żółtymi szwami, regulowane w 14-tu kierunkach fotele ergoComfort, trójramienna kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą oraz system nawigacji Discovery Media.

 

Silnik V6 TDI montowany w Amaroku Dark Label przygotowanym przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe może, w wersji o mocy 120 kW, współpracować z 6-biegową manualną skrzynią biegów i być montowany w autach z napędem na tylne koła lub z dołączanym napędem na cztery koła, a w wersji o mocy 150 kW można go łączyć do wyboru z 6-biegową manualną skrzynią oraz dołączanym napędem 4MOTION lub z 8-stopniową skrzynią automatyczną i stałym napędem 4x4. Samochód ma się pojawić w sprzedaży już wiosną 2018 roku.

 

Amarok ma długość 5,25 m i szerokość 2,23 m (włącznie z lusterkami zewnętrznymi) i spełnia wymagania stawiane klasycznym pick-upom. Na skrzyni ładunkowej czterodrzwiowego auta z podwójną kabiną zmieści się w poprzek europaleta i – zależnie od wersji wyposażenia – można ją obciążyć nawet ciężarem przekraczającym tonę. Ponadto nowy Amarok w niektórych wersjach jest w stanie pociągnąć przyczepę ważącą do 3,5 tony.

Udostępnij