Najnowsze wydania

testowa góra

Wielki test opon ciężarowych Michelin

MICHELIN LIVE TEST 2017Ponad 150 właścicieli i menadżerów flot z Polski, krajów bałtyckich, Czech i Słowacji bierze udział w testach opon ciężarowych MICHELIN Live Test 2017 organizowanych na torze w Bednarach (Polska) i Pachfurth (Austria).

 

Na torze w Bednarach odbywają się (5-7 września) testy dla 100 klientów z Polski oraz krajów bałtyckich, natomiast 50 klientów czeskich i słowackich spotka się na torze w Pachfurth w dniach 11 i 12 września.

 

Klienci Michelin zaproszeni na Michelin Live Test 2017 to właściciele firm transportowych oraz osoby zarządzające nimi, które dysponują ponad 50 pojazdami i zajmują się przewozem krajowym oraz międzynarodowym.

 

Michelin testuje opony do transportu dalekobieżnego z gamy MICHELIN X-LINE do wszechstronnego zastosowania o rozmiarach 315/70/R22.5 i 385/55/R22.5 oraz opony do zestawów typu megavolume serii 60 w rozmiarach 315/60/R22.5 i 295/60/R22.5.

 

Podczas obu imprez Michelin prezentuje osiągi opon w realnych warunkach użytkowania, zaś testy pozwolą na porównanie ich z oponami konkurentów. Na torach w Bednarach i Pachfurth planuje 3 dynamiczne testy opon sprawdzające:

 

opory toczenia (przekładające się na zużycie paliwa);
przyczepność na mokrej nawierzchni/ podjazd pod wzniesienie (sprawdzające bezpieczeństwo/ mobilność);
hamowanie na mokrej nawierzchni (wpływające na bezpieczeństwo).

 

Testy odbywają się na pojazdach udostępnionych przez producenta ciężarówek marki Scania z naczepami firmy Wielton. Naczepy są obciążone betonowymi blokami o wadze 20 ton. Wyniki testów przeprowadzonych w realnych warunkach użytkowania mają zademonstrować użytkownikom z 6 krajów bezpieczeństwo i osiągi opon Michelin oraz udowodnić korzyści wynikające z właściwego zarządzania oponami we flotach transportowych.

 

oml

 

Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

Udostępnij