Najnowsze wydania

testowa góra

Międzynarodowy konkurs autoryzowanych warsztatów Volvo Trucks i Volvo Buses

T2016 02734 września 2017 rozpoczęła się rejestracja na największy na świecie konkurs dla mechaników VISTA. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 18 tysięcy mechaników z międzynarodowej sieci autoryzowanych warsztatów Volvo Trucks i Volvo Buses. VISTA chce przyciągnąć i utrzymać zdolnych pracowników serwisowych dzięki pracy zespołowej i doskonaleniu kompetencji.

 

Mimo, że VISTA opiera się na rywalizacji, głównym założeniem konkursu jest promowanie pracy zespołowej, budowanie siły i ducha zespołu oraz zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia kompetencji. Dzięki temu pracownicy serwisowi pogłębiają swoją wiedzę i podnoszą jakość swojej pracy. W konsekwencji, usprawni to obsługę i zwiększy satysfakcję klientów.

Autoryzowane serwisy Volvo Trucks przeprowadzają diagnozy i naprawiają samochody ciężarowe terminowo z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe do zapewnienia klientom maksymalnego czasu bezawaryjnej pracy ich pojazdów.

 

T2016 0299

 

Szacuje się, że VISTA 2017-18 przyciągnie ponad 18 tysięcy pracowników serwisowych z międzynarodowej sieci autoryzowanych serwisów Volvo. Będą oni wspólnie pracować w 4 500 zespołach. VISTA to również sposób, w jaki Volvo odpowiada na międzynarodowe wyzwanie dotyczące rekrutacji i utrzymania pracowników warsztatowych.

 

Fakty na temat konkursu VISTA

 

VISTA to skrót pochodzący od Volvo International Service Training Awards. Pierwszy konkurs VISTA odbył się w 1957 roku i był pierwotnie prowadzony wśród mechaników Volvo w Szwecji. Dwadzieścia lat później, w 1977 roku, został wprowadzony na tereny wszystkich kontynentów, przyciągając autoryzowane stacje obsługi Volvo z całego świata. Dzisiaj VISTA to największe na świecie zawody dla pracowników serwisowych organizowane co dwa lata.

W konkursie VISTA mogą uczestniczyć autoryzowane serwisy Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechanicy z całego świata. Aby zakwalifikować się do konkursu, zespoły przechodzą dwa etapy, które obejmują pytania teoretyczne i techniczne. Zwycięzcy z poszczególnych rynków zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu, w kwietniu 2018 roku. W tej rozgrywce, przez trzy tygodnie, będzie rywalizować 240 zespołów. Czterdzieści najlepszych zespołów wyłonionych w półfinałach przejdzie do światowego finału w Kurytybie, w czerwcu 2018 roku.

 

Najważniejsze daty

 

Oficjalna prezentacja            27 czerwca 2017 r.
Rozpoczęcie rejestracji        4 września 2017 r.
Pierwsza część teoretyczna        7-30 listopada 2017
Druga część teoretyczna        30 stycznia-20 lutego 2018 r.
Półfinały, Göteborg, Szwecja     9-27 kwietnia 2018 r.
Finały, Kurytyba, Brazylia        25-29 czerwca 2018 r.

Udostępnij