Najnowsze wydania

testowa góra

Prezydent odwiedził siedzibę firmy Wielton S.A. w Wieluniu

Wizyta prezydenta w Wieltonie 01.09.2017r. 1Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, obecny 1 września w Wieluniu na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, odwiedził przy okazji siedzibę firmy Wielton S.A., jednego z największych w Europie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Andrzej Duda obejrzał zakłady produkcyjne i otwarte w zeszłym roku Centrum Badawczo-Rozwojowe, a także spotkał się z zarządem i pracownikami spółki.

 

 

 

– Jesteśmy dumni, że Prezydent Andrzej Duda przyjął nasze zaproszenie i zdecydował się na odwiedzenie naszej firmy. Wielton jest jednym z dowodów na to, że polskie przedsiębiorstwa potrafią osiągnąć sukces i być jednym z liderów w swojej branży nie tylko w Europie, ale i na świecie. Myślę, że to ważny i symboliczny moment w historii naszej grupy, która w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła nowy rozdział oparty na odważnej ekspansji zagranicznej – powiedział Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.

 

Założona w 1996 r. wieluńska spółka Wielton jest jednym z trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie, a także znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów w branży na świecie. Wielton S.A. od 2007 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i zajmuje się koordynacją Wielton Rosja, Wielton Ukraina oraz Wielton Białoruś. W ramach całej grupy, zatrudnionych jest obecnie około 2, 5 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1, 4 tys. w Wieluniu.

 

W 2015 r. spółka przejęła francuską firmę Fruehauf oraz włoską spółkę Viberti Rimorchi. Oprócz tego pod koniec zeszłego roku powstała spółka zależna na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie Grupa Wielton, jako pierwszy europejski producent, wybuduje montownię naczep drogowych. W maju 2017 r. firma przejęła także 80 proc. udziałów Grupy Langendorf, czołowego niemieckiego producenta naczep, w tym m.in. specjalistycznych pojazdów do przewozu szkła i prefabrykatów betonu, co, jak prognozują przedstawiciele grupy, pozwoli zwiększyć jej przychody o 200 mln złotych w skali roku.

 

Ponadto spółka patronuje nowemu kierunkowi na Politechnice Śląskiej oraz klasie kierunkowej stworzonej w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. W ramach rozwoju innowacji otworzyła także zamiejscowe biuro projektowe w gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym, stanowiącym część działu R&D Wielton S.A.

 

Udostępnij