Najnowsze wydania

testowa góra

Ford zainwestuje 52 mln USD w spółkę Ford Otosan w Turcji


Ford Transit OtosanFord zainwestuje 52 miliony dolarów w fabrykę Gölcük, w regionie Kocaeli w Turcji, produkującą modele Transit, Transit Custom oraz Tourneo Custom. Dzięki temu zdolności produkcyjne zakładu mają się zwiększyć o 40 000 sztuk – do 330 000 pojazdów rocznie, co oznacza wzrost o ponad 12 procent. 

 

 

 

- Ford nadaje tempo na europejskim rynku pojazdów dostawczych, a modele Transit, Transit Custom i Tourrneo Custom odnotowują rekordowy poziom sprzedaży. Strategiczna inwestycja Ford Otosan pozwoli zaspokoić rosnące wymagania klientów, szczególnie, gdy w 2019 roku wprowadzimy na rynek innowacyjne modele hybrydowe plug-in Ford Transit Custom - powiedziała Linda Cash, wiceprezes ds. produkcji Ford of Europe.

 

Jak podaje firma, z chwilą wprowadzenia na rynek najnowszej gamy modeli Transit, Ford awansował z 7. miejsca wśród producentów pojazdów dostawczych w Europie w 2012 roku, na pozycję lidera w latach 2015-2016, zwiększając swój udział w rynku z 8,5 procent do 13,2 procent w roku ubiegłym.

Udostępnij