Najnowsze wydania

testowa góra

California XXL zadebiutuje na Salonie Kamperów

California XXLCalifornia XXL daje przedsmak tego jak będzie wyglądał kamper na bazie Craftera – ze stałym wysokim dachem, kuchnią i z prawdziwą łazienką. Koncepcyjny kamper bazuje na Crafterze ze średnim rozstawem osi i z nadbudową dachu, który z kolei nawiązuje do popularnej Californii, ale w większym rozmiarze.

 

 

 

Jak przekonuje producent, innowacyjna zabudowa nadwozia i maksymalne wykorzystanie wnętrza przekładają się na ogromną przestrzeń w kabinie Californii XXL, w której jest miejsce nawet na wygodne łóżko o długości 2 metrów. Ponadto, wydzielony, przestronny salon pozwala na dużą swobodę poruszania się. Tylna kanapa i przednie fotele, które można obracać o 180 stopni, zapewniają wyjątkowo dużo miejsca. Kuchnia została zaprojektowana równie praktycznie, jak w Californii – z kuchenką dwupalnikową, lodówką, umywalką i powierzchnią roboczą, którą można łatwo przedłużyć. Dzięki dużym rozmiarom Californii XXL udało się wygospodarować miejsce na komfortowe pomieszczenie z prysznicem i toaletą. 

Przedstawiciele Volkswagena zapewniają, że pomimo sporych rozmiarów California XXL łatwo tnie powietrze. Za sprawą wyrafinowanej aerodynamiki ze specjalnymi wycięciami w całkowicie przeprojektowanym wysokim dachu, współczynnik oporu powietrza pozostaje na poziomie takim, jak w przypadku tradycyjnego Craftera, mimo wysokości auta wynoszącej 2, 9 metra. 

Światowa premiera auta będzie miała miejsce podczas Salonu Kamperów w Düsseldorfie, który odbędzie się w dniach od 26 sierpnia do 3 września 2017 r.

 

Udostępnij