Najnowsze wydania

testowa góra

Nowe produkty Webasto na targach Caravan Salon 2017

webasto hybrid solution  webasto group"Większy komfort i wygoda dzięki mniejszym i lżejszym urządzeniom” – pod takim hasłem firma Webasto chce zaprezentować swoje rozwiązania na tegorocznych targach Caravan Salon w Düsseldorfie (25 sierpnia – 3 września).

 

 

 

 

Jak zapowiada firma, na stoisku nr A70 w hali 13 będzie można zapoznać się z bogatą ofertą produktów do przyczep i samochód kampingowych, w tym z instalacjami Aqua View Showe Showermiser i Sinkmiser, lodówką Isotherm Freeline 115 Elegance, nowymi gniazdami połączeń zewnętrznych Whale Easi-Slide, a także hybrydowym ogrzewaniem Webasto.

 

Nowe trendy

Na rynku przyczep i samochodów kempingowych dają się obecnie zauważyć dwa trendy. Po pierwsze, ich użytkownicy są coraz młodsi i bardziej aktywni, a jednocześnie istnieje grupa klientów w starszym wieku, posiadających określone wymagania co do komfortu. Ponadto szybko rośnie liczba niewielkich samochodów kempingowych, w których jest mało miejsca na zainstalowanie dodatkowych urządzeń.

 

Rozwiązania hybrydowe Webasto: większa niezależność

Gazowe ogrzewanie przyczep i samochodów kempingowych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, wynikającymi głównie z niewielkiej przestrzeni oraz dodatkowej masy urządzeń. W związku z tym Webasto oferuje inteligentne i wydajne rozwiązanie hybrydowe, łączące ogrzewanie powietrzne Webasto zasilane olejem napędowym (Air Top Evo o mocy 4 lub 5, 5 kW) z gazowym ogrzewaczem wody (o mocy 1, 35 kW). Rozwiązanie hybrydowe jest przeznaczone do montażu pod podłogą, dzięki czemu zapewnia skuteczne ogrzewanie, nie zajmując miejsca wewnątrz pojazdu. Jednocześnie jest o ponad 20 kg lżejsze od rozwiązań konwencjonalnych.

 

Nowe gniazda połączeń zewnętrznych Whale z pokrywami Easi-Slide

Szeroką ofertę produktów wzbogaciły nowe gniazda połączeń zewnętrznych Whale z pokrywami Easi-Slide. Gniazda przeznaczone są dla połączeń wodnych, elektrycznych oraz gazowych i obok funkcjonalności odznaczają się łatwością instalacji. Wbudowana przesuwana zasłonka nie hałasuje podczas jazdy.

 

Nowe lodówki Webasto

Firma prezentuje również nowości wśród lodówek. Isotherm Freeline 115 Elegance to nowy model z linii Cruise, wyróżniający się większą efektywnością energetyczną. Lodówka o pojemności 83 litrów z 32-litrowym zamrażalnikiem wyposażona jest w funkcję ECO – gdy dysponuje wystarczającą ilością energii, gromadzi chłód. Dzięki temu, jak również dzięki bardzo dobrej izolacji zużywa według prodcenta o 35% mniej energii w porównaniu z porównywalnmi produktami dostępnymi na rynku. 

 

Kolejną nowością jest lodówka Isotherm Built-in 16, przeznaczona do małych samochodów kempingowych, ładowana od góry lodówka o pojemności 16 l., z możliwością regulowania temperatury.

 

Niewielkie, przenośne urządzenie TB 13 travel box może służyć jako lodówka lub zamrażarka o pojemności 13 l. Dodatkowa podstawa umożliwia łatwe mocowanie, a skuteczność chłodzenia zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury nawet w najgorętsze letnie dni.

 

Aqua View Showermiser/Sinkmiser

Jak przekonuje producent, Aqua View Showermiser i Sinkmiser zmniejszają zużycie wody w bardzo prosty sposób: podczas oczekiwania, aż z kranu lub prysznica popłynie ciepła woda, odprowadzają zimną wodę z powrotem do zbiornika czystej wody. Sinkmiser można łatwo zainstalować przy zlewozmywaku, a Showermiser przy prysznicu.

 

Produkty prezentowane na targach Caravan Salon są dostępne w wybranych krajach.  

Udostępnij