Najnowsze wydania

testowa góra

Pierwszy rating firmy Hankook Tire wystawiony przez agencje Moody’s oraz S&P

Hankook Tire Head OfficeFirma Hankook Tire po raz pierwszy otrzymała ocenę międzynarodowych agencji ratingowych Moody’s oraz Standard & Poor’s (S&P). Przedsiębiorstwui przyznae zostały oceny: Baa2 i BBB.

 

 

 

 

 

Jak informuje Hankook Tire, agencje uznały, że wysoka rentowność i niski współczynnik dźwigni finansowej firmy są dowodem na wysoką efektywność jej działania, zaś solidna struktura finansowa przedsiębiorstwa jest oparta na ostrożnej polityce finansowej. Pod uwagę wzięto także wartość marki opartą na stałym wzroście sprzedaży opon UHP (Ultra High Performance) oraz dostawach opon klasy premium, sprzedawanych jako oryginalne wyposażenie (OE). Oceny znalazły się w tej samej grupie, co ratingi innych korporacji międzynarodowych, takich jak Marriott, Ford i Fedex, również ocenianych przez agencje Moody’s oraz S&P.

 

- Ocena ratingowa jest wynikiem naszych wysiłków w dążeniu do osiągnięcia czołowej pozycji na rynku opon. Dzięki innowacyjnym technologiom będziemy dalej starać się o status lidera technologicznego w dziedzinie motoryzacji - powiedział Seung Hwa Suh, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny firmy Hankook Tire.

 

Firma zaprezentowała także ośrodek badawczo-rozwojowy Hankook Technodome otwarty w październiku 2016 r., który ma wzmocnić potencjał badawczo-rozwojowy oraz podnieść technologię i jakość na jeszcze wyższy poziom. Dzięki swojemu podejściu do odpowiedzialności społecznej firma Hankook Tire stała się pierwszym koreańskim producentem opon uznanym za czołowe globalne przedsiębiorstwo rozwijające się w zrównoważony sposób. Dowodem tego jest obecność firmy w Dow Jones Sustainability Index World 2016, światowym indeksie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.


Udostępnij