Najnowsze wydania

testowa góra

Opona – oponie nie równa. Jak kupować, by nie przepłacić.

oponyZima w pełni, ale już co niektórzy właściciele samochodów zaczynają przeglądać opony w swoich samochodach. To dobry odruch, szczególnie jeśli są to opony, które trafią na większe samochody niż osobówki. Stan ogumienia w samochodach ciężarowych oraz dostawczych szczególnie ma znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Kapcie tych pojazdów użytkowych muszą znosić o wiele większe obciążenia niż ogumienie osobówek, dlatego ich stan jest tak ważny. Dobre opony, to lepsza amortyzacja, a więc nie tylko komfort pracy kierowcy, ale również dłuższa bezawaryjna praca układu jezdnego samochodu. Warto więc zadbać o to, by ich stan był jak najlepszy.

 

Dobieranie opon nie jest proste.

 

W przypadku kiedy opona wygląda dość „niewyraźnie” to znak, że trzeba ją natychmiast wymienić na nową.  Jeszcze niektórzy kierowcy pamiętają czasy, kiedy na rynku był problem z oponami do samochodów użytkowych. Obecnie z dostępem do nich nie ma żadnego problemu, jednak trzeba umieć dobrze je dobrać i wiedzieć, gdzie je kupić. Trzeba przede wszystkim pamiętać, by dobierać opony o odpowiednim indeksie nośności. Indeks ten opiera się nie tylko na ciężarze samochodu, ale również na masie towaru, jaki będzie miał przewozić. Nie można również zapominać, że niektóre opony mają zróżnicowane indeksy obciążenia na poszczególnych osiach i na tej podstawie trzeba szukać opon. Podczas szukania ogumienia do wszystkich samochodów, nie tylko do użytkowych jako kryterium poszukiwania ważna jest cena. Nie warto się oszukiwać, ceny opon do ciężarówek, dostawczaków znacznie się różnią od tych do samochodów osobowych. Warto więc sprawdzić, gdzie można kupić tanio i pewnie. Jednym ze sklepów oferujących opony do samochodów użytkowych jest giga-opony.pl. To sklep internetowy, mający niższe koszty, co pozwala na obniżenie cen z korzyścią zarówno dla kierowców, jak i samego sklepu. Sklep giga-opony.pl, to wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu specjalistycznych opon, ale nie zapomina również o kierowcach samochodów osobowych, terenowych. To jedna z najtańszych ofert na rynku, jeśli nie najtańsza. Dzięki temu można zaoszczędzić na pieniądzach, nie oszczędzając na jakości opon.

 

Oszczędzać ale z głową.

 

Właściciele samochodów użytkowych mają do dyspozycji opony z klasy budżetowej, oraz klasy premium. Jakość tych opon przenosi się nie tylko na okres użytkowania, bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników ruchu. Jednak jak pokazuje praktyka można kupić opony wyższej klasy za cenę tych budżetowych. Wystarczy jedynie pomyśleć, gdzie można kupić taniej.

Udostępnij