Najnowsze wydania

testowa góra

Grupy Lannutti zakupiła 610 nowych Stralisów

Clipboard01Umowa pomiędzy IVECO a Grupą Lannutti została podpisana w ostatnią środę w Arese we Włoszech trakcie konferencji prasowej IVECO. W wydarzeniu udział wzięli Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, Valter Lannutti, Prezes Zarządu Lannutti, dziennikarze oraz dyrektorzy obu firm.

 

W ramach umowy Grupa Lannutti zakupi 610 Nowych Stralisów w kilku wersjach w celu pokrycia zróżnicowanych potrzeb transportowych w różnych obszarach działalności Grupy, a także zaspokojenia zapotrzebowania na bardziej zrównoważone rozwiązania transportowe, wymagane również przez branżę przewozu szkła – jeden z sektorów, w których spółka jest liderem.

 

W ramach umowy zostaną dostarczone następujące pojazdy:
•    Nowy Stralis XP, model AS440S48TP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 480 KM, wyposażony w kabinę HI-WAY, zaprojektowany pod kątem maksymalnej efektywności i wykorzystujący najnowocześniejsze systemy pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa;
•    Nowy Stralis XP, model AT440S46TP SL, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM w wersji superlekkiej umożliwiającej maksymalizację ładowności;
•    Nowy Stralis, model AT440S46T/XP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM, w wersji trójosiowej 6x2;
•    Nowy Stralis, model AS440S40TP NP (Natural Power), z silnikiem IVECO Cursor 9 o mocy 400 KM, z podwójnym zbiornikiem LNG zapewniającym zasięg do 1 500 km.

 

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony Michelin z formułą Michelin Solution.

 

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO stwierdził: „W ciągu ostatnich lat mam ogromną przyjemność obserwować rozwój naszej współpracy z Lannuttii, przechodzący w rozwój nowych produktów. Podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w Europie pod względem liczby pojazdów: obejmuje 610 Nowych Stralisów w wersjach XP oraz NP, z których oba stanowią najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu: jeden charakteryzuje się najlepszymi osiągami pod względem zużycia paliwa, podczas gdy drugi jest pierwszym pojazdem zasilanym gazem ziemnym, dostosowanym do transportu długodystansowego”.

 

Valter Lannutti, Prezes Zarządu Spółki ogłosił: „Wybraliśmy IVECO jako dostawcę pojazdów pozwalających odnowić naszą flotę z dwóch powodów: niezawodności samych pojazdów oraz naszego związku opartego na wzajemnym zaufaniu. Dobre pojazdy to podstawa naszego biznesu. Na przestrzeni lat mieliśmy możliwość bezpośredniego testowania innowacyjności i jakości IVECO. Drugim powodem jest współpraca, która od wielu lat łączy nas z tą marką. Podpisanie dzisiejszej umowy jest owocem tej długoletniej relacji: IVECO zawsze oferowało nam wrażliwość i chęć znajdywania optymalnych rozwiązań, które mają znaczenie dla naszej firmy”.

 

Iveco-Lannutti-Arese

Udostępnij