Najnowsze wydania

testowa góra

Korporacyjny fundusz inwestycyjny Scania

Scania Growth Capital 1Nowa forma inwestowania w formie kapitału na rozwój – Scania Growth Capital, będzie wspierać szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej.

„Wykorzystamy Scania Growth Capital do inwestycji w obiecujące, innowacyjne i przedsiębiorcze firmy. Uzyskując dostęp do przyszłościowych modeli biznesowych, nowych technologii oraz idei na wczesnym etapie ich rozwoju, możemy wzmocnić naszą organizację w przyszłości"  wyjaśnia Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

 

Nowa inicjatywa kierownictwa firmy jest skierowana do przedsiębiorstw z otoczenia motoryzacji. Dzięki niej inżynierowie Scania mogą na wczesnym etapie współuczestniczyć w tworzeniu rozwiązań związanych z branżą, a nienależących do głównego biznesu firmy. Dodatkową zaletą tego projektu jest możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, co będzie stanowić cenny wkład dla partnerów Scania.

 

Przedstawiciele Scania aktywnie współpracują z partnerami nad rozwojem rozwiązań związanych ze zrównoważonym transportem. Są to zarówno klienci, ośrodki naukowe, jak i firmy zajmujące się nowoczesnymi technologiami.

 

Zespół ekspertów

 

Scania Growth Capital będzie obsługiwany wyłącznie przez zewnętrzny zespół inwestorów w zarządzaniu korporacyjnymi funduszami typu venture i growth capital, zaznajomionych z branżą motoryzacyjną. Dyrektorem Scania Growth Capital został mianowany Lars-Olof Gustavsson. Od lat zajmuje się on inwestycjami wysokiego ryzyka i jednocześnie kieruje zewnętrzną firmą inwestycyjną.

 

„W czasie ciągłych zmian technologicznych współpraca z firmami o wysokim potencjale rozwoju ma ogromne znaczenie. Wybierając właściwych partnerów Scania zapewni sobie możliwość stałego wzrostu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie prac związanych z przyciąganiem obiecujących firm o strategicznym znaczeniu dla Scania w ramach Scania Growth Capital"  komentuje Lars-Olof Gustavsson.

 

Każda potencjalna inwestycja w ramach Scania Growth Capital zostanie poddana ocenie. Inwestycje mogą na przykład dotyczyć wsparcia firm oferujących produkty i usługi dotyczące cyfryzacji, systemów łączności, pojazdów autonomicznych, paliw odnawialnych, czy „inteligentnych fabryk”.

Udostępnij