Najnowsze wydania

testowa góra

Owoc współpracy Nokian Tyres i Arctic Trucks

Nokian Hakkapeliitta 44 for Arctic Trucks 61Ciężkie warunki panujące podczas nordyckiej zimy wymagają odpowiedniej wiedzy. Dla Nokian Tyres, fińskiego producenta opon z dalekiej Północy, oraz Arctic Trucks, islandzkiej firmy specjalizującej się w konwersji pojazdów z napędem na cztery koła, to żadna nowość. Obu firmom zdarzało się już wcześniej połączyć siły w celu poskromienia surowych warunków, jakie mogą panować zimą. Owocem współpracy jest zimowa opona Nokian Hakkapeliitta 44.

 

Nokian Hakkapeliitta 44 sprawdza się w zimowych warunkach

 

W ciężkich warunkach, ważne jest zaufanie do opon i pewność, że podróż nie zostanie zakłócona przez ich przebicie lub trudne warunki terenowe. Specjalne pojazdy od Arctic Truck wykorzystywane są m.in. do wypraw polarnych – w takich misjach, ogumienie musi spełniać wysokie standardy. Projekt powstał z myślą o intensywnym użytkowaniu w zimowych warunkach.

 

Opona Nokian Hakkapeliitta 44 została dostosowana przede wszystkim do potrzeb pojazdów ekspedycyjnych wyprodukowanych przez Arctic Trucks. Nowy produkt Nokian Tyres waży około 70 kilogramów i ma ponad metr średnicy.

 

„W środkowej części wzoru bieżnika umieszczono bardzo ostre kąty w kształcie litery „V”, które zostały zoptymalizowane z myślą o czyszczeniu rowków ze śniegu i błota pośniegowego. Zarówno szerokość bieżnika, jak i maksymalna przestrzeń powietrzna opony gwarantują, że będzie się ona sprawnie toczyć również po miękkiej nawierzchni. Śnieg nie stanowi dla Nokian Hakkapeliitta 44 żadnego wyzwania”  zapewnia Kalle Kaivonen, manager ds. B+R w Nokian Heavy Tyres.

 

Nokian Hakkapeliitta 44

 

Przyczepność w ekstremalnych sytuacjach

 

Wzmocnione bloki barku opony pozwalają zachować równowagę podczas nagłych manewrów, a podparte żebro centralne zapewnia dobre wyczucie nawierzchni. Mieszanka użyta do wykonania bieżnika Nokian Tyres Polar Expedition łączy przyczepność w zimowych warunkach z wytrzymałością. Nokian Hakkapeliitta 44 może zostać nabita kolcami – opona posiada 172 otwory, chociaż jest przeznaczona przede wszystkim do użytkowania bez nich.

 

Opona jest dostępna w rozmiarze LT475/70 R17 i została zaprojektowana z myślą o ciężkich samochodach typu SUV z napędem 4x4 stworzonych przez Arctic Trucks. Produkcja opony ruszy w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Produkt będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem Arctic Trucks.

 

„Nokian Hakkapeliitta 44 to opona, na którą długo czekaliśmy. Arctic Trucks oferuje szeroki wybór rozwiązań i produktów dla samochodów z napędem 4x4, a dzięki Nokian Hakkapeliitta 44 możemy kontynuować naszą pracę nad coraz doskonalszymi pojazdami ekspedycyjnymi. Nasze samochody są wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach na świecie: na lodowcach, w Arktyce czy w północnej części Eurazji. Współpraca z Nokian Tyres przyniosła doskonałe efekty. Mamy bardzo duże oczekiwania względem tej opony”  mówi Herjolfur Gudbjartsson, dyrektor zarządzający w Arctic Trucks.

 

Nokian Tyres i Arctic Trucks kontynuują pracę

 

Nokian Hakkapeliitta 44 jest kontynuacją historii, która zaczęła się w 2014 roku. To właśnie wtedy na rynek trafił produkt współpracy między Nokian Tyres a Arctic Trucks, czyli opona zimowa Nokian Hakkapeliitta LT2 AT35, przeznaczona do dużych pojazdów z napędem na cztery koła. Wcześniej firmy długo prowadziły współpracę handlową.

 

Nokian Hakkapeliitta 44


•    Rozmiar: LT475/70 R17
•    Głębokość bieżnika: 18 mm
•    Średnica: 1100 mm
•    Waga: ok. 70 kg
•    Maksymalne ciśnienie: 240 kPa, w oponach niskociśnieniowych należy zastosować ok. 160 kPa

 

Nokian Hakkapelitta 44 for Arctic Trucks 3Nokian Hakkapelitta 44 for Arctic Trucks 5

Udostępnij