Najnowsze wydania

testowa góra

Finał kampanii społecznej „Inspekcje Fotelików”

inspekcje-fotelikow-2013Już w najbliższą sobotę każdy rodzic będzie mógł bez opłaty sprawdzić, czy fotelik jego pociechy jest odpowiednio dobrany i bezpiecznie przypięty. A przy okazji… wygrać weekend z Mercedesem Klasy A!

 

 

 

 

 

Podczas kampanii „Inspekcje fotelików” sprawdzane są takie aspekty jak ocena fotelika w niezależnych testach zderzeniowych, kompatybilność fotelika z samochodem, poprawność i stabilność montażu, a także to, czy fotelik jest odpowiednio dobrany do wagi i wzrostu dziecka, i czy jest ono w nim odpowiednio zapięte. Potem jest czas dla rodziców na praktyczną naukę pod okiem specjalistów.

 

Podczas tegorocznej kampanii zostało wykonanych około 500 inspekcji fotelików. Tylko około 5% fotelików było zamontowane całkowicie poprawnie (tzn. fotelik był dobrze dobrany, montaż wykonany bezbłędnie i dziecko poprawnie zabezpieczone w foteliku).

 

Finał tegorocznej kampanii Inspekcje Fotelików odbędzie się w najbliższą sobotę (30 listopada) w godz. 10. – 16. w Warszawie przy salonie Mercedes-Benz Warszawa przy ulicy Gottlieba Daimlera 1.

 

Każdy rodzic zaproszony jest z własnym samochodem i dzieckiem zapiętym w foteliku. Na najmłodszych i ich rodziców czekają także gry i zabawy. Przez cały czas trwania inspekcji będzie odbywał się konkurs na szybkość i poprawność montowania fotelika w samochodzie. Wyniki będą zbierane przez cały dzień i na koniec zostanie wyłoniony zwycięzca, który uzyskał najwięcej punktów. Nagrodą w konkursie jest weekend z Mercedesem Klasy A (w terminie do ustalenia).

 

Wszyscy zainteresowani, by inspektorzy sprawdzili i doradzili prawidłowy sposób przewożenia dzieci, proszeni są o rejestrację na stronie internetowej kampanii społecznej: www.inspekcje-fotelikow.pl

 

Głównym organizatorem akcji społecznej są serwis fotelik.info i firma 4CPS – for Child Passenger Safety zajmująca się szkoleniami, ekspertyzami i doradztwem z zakresu bezpieczeństwa dzieci w samochodach oraz producenci fotelików Maxi-Cosi, BeSafe i Britax Römer, a także Mercedes-Benz Warszawa i Mercedes-Benz Polska.

Udostępnij