Najnowsze wydania

testowa góra

Truck & Van czerwiec 2016

truckvan 2016 06 Czytaj e-wydanie online
Zamów prenumeratę
Zamów egzemplarz

W najnowszym wydaniu Truck & Van:

 

WYDARZENIE - 20 lat Solarisa

Sukces na miarę czasu
Na samym początku zatrudniał 36 osób, które przez 12 miesięcy zbudowały 56 pojazdów. Obecnie daje pracę 2500 ludzi, rocznie produkuje 1400 autobusów i jest obecny w 30 krajach, nie tylko w Europie.

 

WYDARZENIE - Profesjonalni kierowcy

Kierowca potrzebny od zaraz
Brak kierowców to dzisiaj jeden z największych problemów przewoźników. Kadra się starzeje, a młodych jak na lekarstwo. Dotychczas główną barierą wejścia do tej profesji był brak odpowiednich kierunków w szkołach zawodowych. Teraz ma się to zmienić.

 

WYDARZENIE - Gala biesiadna

Biesiada pełna atrakcji
Boys, Weekend i After Party, a więc największe gwiazdy muzyki disco, zaśpiewają dla laureatów konkursu Gala Biesiadna 2016, organizowanego przez Inter Cars. Na najlepszych uczestników czekają też atrakcyjne nagrody.

 

DYSTRYBUCYJNE - Test

Droga mleczna
Krowa jest stworzeniem obowiązkowym. Daje mleko każdego dnia i codziennie trzeba je od niej odbierać. Z samego rana, przez okrągły rok.


PRODUKT – Chłodnie

Nie pomijać
Chłodnia, która jest dobrze przygotowana do pracy, nie zrzuca całego ciężaru zabezpieczenia ładunku na wydajny agregat.

 

PRODUKT – Agregaty chłodnicze

Kompaktowe i wydajne
Konstrukcja agregatów V-200s napędzanych silnikiem pojazdu zapewnia większą ładowność przy utrzymaniu wysokiej wydajności pojazdów dostawczych i ciężarowych.

 

Po królewsku
Kraby mają do pokonania ponad 2000 km przez arktyczne mrozy zanim trafią na stoły smakoszy m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Aby podróż się udała, muszą mieć stworzone odpowiednie warunki. W końcu to kraby królewskie!

 

PRODUKT – Ogumienie

Czasem słońce, czasem deszcz
Rynek opon ciężarowych zarówno w Polsce, jak i w Europie rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku wzrósł odpowiednio o 7,5 i 2,5%. 50% sprzedawanych w Polsce opon należy do segmentu premium, ale w Europie Zachodniej odsetek ten jest jeszcze wyższy.

 

W planach czwórka
Pirelli chce być czwartym producentem opon przemysłowych na świecie. I wszystko wskazuje na to, że swój cel osiągnie, ponieważ głównym założeniem firmy jest działać blisko klienta, a to zawsze przynosi dobre rezultaty. Pomóc ma też współpraca z partnerami ze Wschodu.

 

PRODUKT - Cysterny paliwowe

Ciekły wymiar transportu
Transport drogowy jest najbardziej popularnym sposobem dostarczania paliw ciekłych na krótkich odcinkach. To ostatni etap dystrybucji do klienta końcowego, czyli do stacji benzynowych oraz zakładowych i przydomowych zbiorników paliw.

 

WARSZTAT - Zabudowy

Przewaga techniczna
W tegorocznym Rajdzie Dakar wzięło udział wiele znakomitych pojazdów. Wszystkie ścigały się z czasem, ale niektóre jakby bardziej.

 

DOSTAWCZE - Prezentacja

Walka o kilogramy
Sprinter może dziś więcej. Od maja jest oferowany w wersji o dmc 5,5 t. Wzrosła też moc silników i ich moment obrotowy. To wszystko ma sprzyjać jeszcze lepszemu dopasowaniu tego modelu do wymagań nabywców.

 

BUDOWLANE - Prezentacja

Naprawdę
Mówi się, że układy napędowe ciągników do ciężkiego transportu pracują w niekorzystnych warunkach. Mówi się, że pojazdy budowlane stworzone są do najtrudniejszych zadań. Jak to? Bo teraz Volvo przygotowało rozwiązania na naprawdę ciężkie warunki.