Najnowsze wydania

testowa góra

Wywrotki z 5 letnią gwarancją!

bpw1Naczepy wywrotki  eksploatowane są zwykle bardzo intensywnie, z wykorzystaniem pełnej ładowności. Miejsca załadunku i rozładunku znajdują są zazwyczaj poza drogami utwardzonymi. W warunkach terenowych szczególnie trudnej próbie poddawane jest zawieszenie, które musi spełniać wysokie wymagania wytrzymałościowe i być pewnym punktem każdego pojazdu. BPW od wielu lat dostarcza takie zawieszenia producentom wywrotek. W 2017 roku BPW wprowadza do oferty nowe wykonanie zawieszenia ECO Air COMPACT (EAC) w wersji HD „heavy-duty”. Jest to wykonanie przeznaczone do zastosowań 9t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach - typowych dla wywrotek i dla pojazdów zbiornikowych. Doskonale sprawujące się w pojazdach w ruchu dalekobieżnym, zawieszenie ECO Air COMPACT zostało odpowiednio zmodyfikowane.

 

 

Kluczowe zmiany dotyczą bezobsługowego połączenia elementów zawieszenia (wahacza i wspornika miecha) z korpusem osi. Optymalizacja polega na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem osi (Rys.3). W dodatkowym procesie technologicznym powierzchnie styku tych elementów poddawane są obróbce laserowej (Rys.2). W wyniku obróbki laserem, po zmontowaniu zawieszenia z korpusem osi, powstaje mocne połączenie kształtowe zapewniające wytrzymałość wymaganą w warunkach eksploatacji standardowego off-road. Dla pojazdów współpracujących z rozściełaczem asfaltu przewidziano opcję z krótszymi wspornikami miechów zawieszenia.

 

 

bpw1 Rys. 1.
EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9t, przeznaczone do pracy w warunkach „standard off-road”. Oznaczenie zawieszeń EAC HD to: zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach
ze znakiem EAC HD.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponadto zawieszenia EAC HD wyposażane są we wzmocnione amortyzatory HD o odpowiednio dobranej charakterystyce tłumienia.  Do wyboru klientów są osie BPW ECO Plus 3 z hamulcami tarczowymi lub bębnowymi. Dodatkowe  doposażenie w postaci osłon tarcz hamulcowych oraz mechanizmów podnoszenia osi obniżają koszty eksploatacji.

 

 

bpw3 bpw3
Rys. 2. Laserowe formowanie powierzchni przylegania wahacza do korpusu osi. Rys. 3. Obrobiona laserowo powierzchnia współpracy wspornika miecha z korpusem osi.

 

bpw5Gwarancja ECO Plus 5+3 lata
Jednocześnie z wprowadzeniem do oferty zawieszenia ECO Air COMPACT HD, BPW  wprowadza nowe warunki gwarancji. Dla osi wyprodukowanych po 1 stycznia 2017 roku, Gwarancją ECO Plus 5+3 lata objęte są zawieszenia wszystkich pojazdów eksploatowanych w warunkach on-road i standard off-road, w tym również wywrotki. Podstawowy okres Gwarancji ECO Plus to 5 lat. Bezpłatne przedłużenia 5-cio letniej Gwarancji ECO Plus o kolejne 3 lata następuje po wykonaniu przeglądu głównego w autoryzowanej stacji serwisowej BPW.

 

 

 

 

 

 

Poza zawieszeniami BPW dostarcza producentom naczep również inne komponenty do budowy pojazdów, takie jak: nogi podporowe BPW, felgi aluminiowe ECO Wheel, dyszle i obrotnice. Ponadto w skład Grupy BPW wchodzą marki: hestal – komponenty do zabudowy, HBN – błotniki, idem telematics – systemy telematyczne oraz ermax – układy oświetlenia. Tak szeroka oferta poparta wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i zapleczem technicznym stawia BPW w pozycji Partnera Systemowego w relacjach z klientami.

truck

 

 

 

Więcej na www.bpw.pl

 

 

Udostępnij